meistras.com
Pradinis puslapis
KlaipedosSkelbimai.lt --- VilniausSkelbimai.lt --- KaunoSkelbimai.lt

Vartotojų prisijungimas

Paskutiniai forumo komentarai

2017-05-07 01:15:01
Kas galetu buti audi a3 2007 m 1.9 ausinimo.skyscio bakelyj... peržiūrėti »

2017-04-18 18:16:58
Sveiki, Turime iš kartos į kartą perduodamą vaikišk... peržiūrėti »

2017-02-21 14:29:32
Sunkvežimių ir vilkikų demontavimas. Prekyba naudotomis s... peržiūrėti »

Draugai

Patarimai

Kaip taupyti vandenį namuose? 10 būdų sumažinti vandens suvartojimą

How to save water at home - 10 ways to reduce water consumption.
Kaip taupyti vandenį namuose? 10 būdų sumažinti vandens suvartojimą
Tik mėnesio pabaigoje, gavę sąskaitas pastebime, kiek daug sunaudojame vandens. Jis reikalingas visoms kasdienėms procedūroms ir namų ruošos darbams, tačiau vis dėl to, pakeitus tam tikrus įpročius, galima sutaupyti pakankamai didelį vandens kiekį. Kokie yra efektyviausiu vandens sąnaudų mažinimo būdai?
1. Dažniau sustabdykite tekančio vandens srovę. Kartais net nesusimąstome, jog plaudami indus ar valydamiesi dantis, paliekame atsuktą kraną. Vis dėl to, jeigu tuomet, kai nesinaudojate vandeniu, jį užsuksite, per metus pavyks sutaupyti pakankamai didelį vandens sąnaudų kiekį.
2. Naudokite tik pilnai prikrautus įrenginius. Dažnai plaunate rūbus pustuštėje skalbimo mašinoje, o galbūt naudojate indaplovę vos keliems indams išplauti? Tokie įpročiai taip pat didina sunaudojamo vandens kiekį, tad stenkitės šiuos įrenginius įjungti tik tuomet, kai jie yra pakankamai užpildyti.
3. Pasvarstykite apie indaplovės įsigijimą. Teigiama, jog šiuolaikinės indaplovės pagalba galima sunaudoti net keturis kartus mažiau indų, nei plaunant juos rankomis, tad jeigu Jūsų namuose dar nėra šio įrenginio - pasvarstykite, ar šios investicijos netaps ilgalaikiu sprendimu siekiant sumažinti išnaudojamo vandens kiekį.
4. Neskalaukite indų prieš dėdami juos į indaplovę. Tie, kurie savo namuose jau naudojasi indaplovėmis, yra linkę prieš plaudami indus dar kartą juos išskalauti, tačiau šiuolaikinės indaplovės yra pakankamai efektyvios ir funkcionalios, kad susitvarkytų su visais maisto likučiais, tad Jūs tokiu būdu tiesiog atliekate dvigubą darbą.
5. Pasirūpinkite naujais, kokybiškais įrenginiais. Šiuolaikinių technologijų pagalba nauji buityje naudojami prietaisai yra kur kas ekonomiškesni ir sunaudoja mažesnes vandens sąskaitas, todėl pakeitus seną skalbimo mašiną ar indaplovę naujesniu modeliu, taip pat pavyks sutaupyti papildomų lėšų.
6. Pirkdami naują įrangą, atkreipkite dėmesį į jos charakteristikas. Renkantis tinkamiausius gaminius, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokias papildomas vandens taupymo funkcijas jie gali pasiūlyti, kokios yra vandens sąnaudos, o taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į elektros energijos sunaudojimą - tokiu būdu pavyks sumažinti sąskaitas ne tik už vandenį, bet ir už elektrą.
7. Vietoj vonios dažniau naudokitės dušu. Niekam ne paslaptis, jog pripildydami vonią vandeniu, jo sunaudojame kur kas daugiau, tad norėdami mažinti vandens sąnaudas, turėtumėte kur kas dažniau rinktis maudynes duše.
8. Naudokite taupesnį vandens nuleidimo mechanizmą. Dvigubas vandens nuleidimo mygtukas leis kontroliuoti nuleidžiamo vandens kiekį, tad kontroliuodami situaciją, vandens išleisite kur kas mažiau.
9. Tualete naudokitės šiukšline. Nuleisdami į klozetą virtuvės atliekas ar tualetinį popierių, kartu sunaudojame ir pakankamai didelį kiekį vandens, tad jeigu atsisakysite šio įpročio, pavyks ganėtinai ženkliai sumažinti išleidžiamo vandens kiekį.
10. Pasirūpinkite vandenį taupančiu vandens maišytuvu. Šiuolaikiški, vandens sąnaudas taupantys maišytuvai kur kas greičiau pasiekia pageidaujamą temperatūrą, tad nereikia jo išleisti veltui.

 

 

Reklama

2009-2011 © Svetainėje esančią informaciją be meistras.com administracijos sutikimo kopijuoti draudžiama