meistras.com
Pradinis puslapis
KlaipedosSkelbimai.lt --- VilniausSkelbimai.lt --- KaunoSkelbimai.lt

Vartotojų prisijungimas

Paskutiniai forumo komentarai

2019-04-18 15:06:42
https://www.euro-cranes.com/lt/produktai/kranai – čia gal... peržiūrėti »

2017-05-07 01:15:01
Kas galetu buti audi a3 2007 m 1.9 ausinimo.skyscio bakelyj... peržiūrėti »

2017-04-18 18:16:58
Sveiki, Turime iš kartos į kartą perduodamą vaikišk... peržiūrėti »

Draugai

Patarimai

III-iosios kartos namai su II-osios kartos šiltinimo technologija?

Pastaruoju metu spaudoje padaugėjo straipsnių apie pasyvių namų statybą, naudojant naująsias technologijas. Tačiau ar II-osios kartos šiltinimo technologija yra naujausia ir maksimaliai efektyvi statant pasyvų namą?

Portale www.kaunodiena.lt publikuotame straipsnyje „Pasyvaus namo šildymas -pigesnis 16 kartų" (2009-02-27) UAB „Paroc" rinkodaros direktorė dr. Audronė Endriukaitytė yra visiškai teisi, pagrindine pasyvaus namo prielaida įvardinama sandarumą. Pratęsiant jos mintį, itin svarbu paminėti, jog apšiltinti pasyvų III-osios kartos namą su II-osios kartos šiltinimo technologijjomis yra sudėtinga ir vargu ar ekonomiškai apsimoka.

Be to, daktarė visiškai teisi ir teigdama, jog statybos darbų kokybė yra svarbus veiksnys. Tačiau aš per 15-os metų šiltinimo praktiką nemačiau nė vieno namo, kurį statant būtų tinkamai išlaikyti visi techniniai reikalavimai. Todėl ir pasyvūs III-iosios kartos namai apšiltinti net ir storiausiu II-osios kartos šiltinimo medžiagos sluoksniu nėra pilnai sandarūs. Taigi tai daryti tiesiog ekonomiškai nenaudinga.

Teoriniai skaičiavimai praktikoje neveikia

Teoriškai atlikę įvairius skaičiavimus mokslininkai ir inžinieriai surado būdą sandarumui užtikrinti, tačiau, naudojant II-osios kartos šiltinimo technologiją, tai įgyvendinti yra sudėtinga dėl žmogiškojo faktoriaus.

Antikondensacinės plėvelės, ventiliaciniai sluoksniai, vėją izoliuojančios papildomos priemonės, šiltinimo medžiagos lakštų sandūrų perdengimai, garo izoliacija - tai priemonės, suprantamos tik aukštos kvalifikacijos projektuotojams, konstruktoriams, inžinieriams. Deja, šių priemonių reikšmė paprastiems statybininkams, atliekantiems šiltinimo darbus objekte, dažniausiai nesuprantama, o todėl ir nerūpi. Jie žino, kad visur turi būti šiltinimo medžiagos, ir tai dažniausiai įvykdo, tačiau kokia šiltinimo darbų atlikimo kokybė?

Taigi, pasyviame name, apšiltintame II-osios kartos šiltinimo technologijos pagalba, sandarumo problemos pilnai neišsprendžiamos.

Koks didžiausias trūkumas statant III-ios kartos namus ir naudojant II-osios kartos šiltinimo technologiją?

II-osios kartos šiltinimo medžiagos nesugeba sulaikyti konvekcijos būdu pernešamos šilumos. Todėl neužtikrinamas namo sandarumas - šiluma prarandama su šiltu oru per plėvelių sandūras, nesandariai apšiltintas kertes, kampus ir kitas sudėtingesnės formos konstrukcijų vietas.

Todėl praktikoje, apšiltinus namą II-osios kartos šiltinmo technologijomis, sandarumas dažnai būna apgailėtinas. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti 2005-aisiais metais Klaipėdos rajone pastatytą naujų namų kompleksą Kalotėje.

Jau 2003-iaisiais metais arktinėje Kanados dalyje esančiame miestelyje Nunavut (amžinojo įšalo zona, žiemą temperatūra siekia iki - 60º C) pastatytas pasyvus namas, kurio šilumos izoliacijos sluoksnis sienose - 10 cm, lubose ir grindyse - 15 cm. Tai padaryta naudojant III-iosios kartos šiltinimo technologiją.

Palyginkime tai su šiandien Lietuvoje reikalaujamais II-osios kartos šiltinimo medžiagų storiais, siekiančiais net 30 cm, kuriuos dar labiau norima storinti. Tačiau , jeigu šiltinimui bus naudojama III-osios kartos šiltinimo technologija, reikės ne storinti, o ploninti.

Sprendimas - pasyvaus namo statybai naudoti III-osios kartos šiltinimo technologiją

III-iosios kartos energi6kai taupaus namo šiltinimo kaina turėtų būti analogiška įprasto namo šiltinimo kainai. Deja, kainos gerokai skiriasi, nes namo šilumos taupymo efektyvumą bandoma didinti nesandarios šiltinimo medžiagos storio sąskaita. Todėl, nesandarios II-osios kartos šiltinimo akmens vata ir putų polistirolu technologijos, neužtikrinančios konstrukcijų sandarumo, yra jau praeitis.

Natūralu, kad II-oji šiltinimo karta prieš 15 metų išstūmė I-osios kartos šiltinimą pjuvenomis ir spaliais, taip po 5 metų III-ioji šiltinimo karta bus išstūmusi esamą nesandarų šiltinimą akmens vata ir putų polistirolu.

Prasideda III-iosios kartos namų statybos era

Šiandien Lietuvoje, pradėjus naudoti III-iosios kartos šiltinimo technologiją, prasideda III-iosios kartos namų statybos era. Todėl neabejoju, kad ateityje visi namai jau bus šiltinami, naudojant III-iosios kartos šiltinimo technologiją.

Beje, būtų gerai, kad straipsnių autoriai atsižvelgtų į kintančią situaciją statybų rinkoje ir skatintų III-iosios kartos namų statybą su III-iosios kartos šiltinimo technologijomis, o ne pasenusiomis II-osios kartos technologijomis.

Juk šiltas ir ekonomiškas būstas šiandieninėje ekonominėje situacijoje - ne prabanga, o būtinybė.

autorius: Robertas Karvauskas

sandarusnamas.lt

Reklama

2009-2011 © Svetainėje esančią informaciją be meistras.com administracijos sutikimo kopijuoti draudžiama