meistras.com
Pradinis puslapis
KlaipedosSkelbimai.lt --- VilniausSkelbimai.lt --- KaunoSkelbimai.lt

Vartotojų prisijungimas

Paskutiniai forumo komentarai

2019-04-18 15:06:42
https://www.euro-cranes.com/lt/produktai/kranai – čia gal... peržiūrėti »

2017-05-07 01:15:01
Kas galetu buti audi a3 2007 m 1.9 ausinimo.skyscio bakelyj... peržiūrėti »

2017-04-18 18:16:58
Sveiki, Turime iš kartos į kartą perduodamą vaikišk... peržiūrėti »

Draugai

Patarimai

Fasado šildymo darbai polistirolu ir spalvotu struktūriniu tinku

Fasado šildymui atsiželgiant į kainą pigiausia yra naudoti putų polistirolą.
Prieš klijuojant putų polistirolą būtina nugruntuoti sieną, nes gruntas duoda surišimą ir sutabdina dulkes bei kitus nešvarumus.

Putų polistirolo plokščių tvirtinimas:
Šiltinimo pradžioje tvirtinamas cokolinis profilis. Profilis padeda išlaikyti tolygų pirmos ir sekančių putų polistireno eilių horizontalumą, sutvirtina sistemos apačią. Profilis tvirtinamas ant pastato cokolio, ne žemiau 30 cm nuo grunto. Toks atstumas neleidžia ardyti sistemos, saugo tinką nuo užteršimo, kai lietaus lašai krenta ant grunto.
Polistirolas yra klijuojamas polistirolo lapo kampuose ir per vidurį dedant, „saujos" dydžio klijų taškus, išklijavus polistirolą būtinai reikia palaukti apie 1-2 paras (priklausomai nuo temperatūros) po to polistirolą papildomai tvirtinti smeigėmis. Smeigės tvirtinamos polistirolo lapo kampuose ir per vidurį. Dažniausiai naudojamas EPS70 markės polistirolas su špuntu, lapo ilgis: 1000mm., plotis: 500mm. Storis priklauso nuo to, kokią šilumos varžą jis pageidauja išgauti po pastato šildymo, dažniausiai naudojama: 50mm., 100mm., 150mm.
Atsiradusius oro tarpus tarp polistirolo siūlių reikia užpildyti mažai besiplečiančiomis montažinėmis putomis.

Išklijavus sieną polistirolu, sienas reikia užarmuoti.

Stiklo audinio armavimo tinklelis turi būti įspaustas į armavimo mišinį. Prieš tai reikia nušlifuoti nelygias putų polistireno plokščių vietas, jų sujungimus. Po to sutvirtinami visi pastato kampai, angokraščiai kampiniais profiliais, o langų ir durų kampų sandūros su 20x30 cm. dydžio armavimo tinkleliu, pasuktu 45° kampu ir įspaustu į klijus. Armavimo sluoksnis - tolygus klijų paskirstymas ant putų polistirolo su jame įspaustu armavimo tinkleliu. Tinklelis įspaudžiamas taip kad nesiliestų su putų polistirenu ir nesimatytų iš išorės. Armuotas sluoksnis turi būti vientisas - tinklelių kraštai suleidžiami min. 10 cm., kampuose - min. 15 cm. Tinklelio sujungimai neturi sutapti su putų polistireno plokščių sujungimais. Sluoksniui kiek pradžiūvus, likę nelygumai nušlifuojami, nes nutinkavus plonasluoksniu (1,5 mm., 2 mm., 3 mm.) dekoratyviniu tinku nelygumai gali trukdyti tinkuoti.


Užarmavus sienas būtina palaukti 2-3 paras (priklausomai nuo oro temperatūros).
Užarmuotas sienas prieš dedant struktūrini tinką būtina nugruntuoti. Rekomenduojama gruntuoti su spalvotu gruntu (spalva analogiška arba tokia pati kaip struktūrinio tinko). Spalvotas gruntas yra praktiškesnis tuo, kad dedant struktūrinį tinką ir jį pernelyg ptirtrynus gali pradėti matytis pilkas armas.

Jei naudojat jau paruoštą tinką (kibiruose) prieš tepant ant sienos tinką kibire būtinai permaišykite. Struktūrinio tinko grūdelių frakcija gali būti: 1,5 mm. 2 mm. 2,5 mm., 3 mm.
Tinkas ant sienos dažniausiai tepamas metaline mentele (rekomenduojama 30-40 cm pločio mentelė). Tepant tinką ant sienos mentelę reikia spausti ypač atsargiai iki tokio lygio, kokio yra tinko grūdelio dydis.
Užtepus tinką ant sienos reikia išgauti tinko struktūrą (raštą) (LIETUTIS, SAMANĖLĖ). Tinko struktūra yra išgaunama trinant plastikine trintuve. Jei norima išgauti samanėlės struktūrą, tada trintuve reikia tinką trinti trintuvę sukant ratu, o jei norima išgauti lietučio struktūrą tada trintuvę reikia trinti iš viršaus į apačią (vertikalia kryptimi).

Dalius Titas
savasbiznis.lt

Reklama

2009-2011 © Svetainėje esančią informaciją be meistras.com administracijos sutikimo kopijuoti draudžiama